Agentura Sezemská

Nabídka akcí

Mexico 2010

Mexiko - země s nádhernou přírodou, tajemnými pyramidami, bohatou indiánskou kulturou, koloniální minulostí. Země bohatá na umělecké a kulturní památky, písečné pláže, s křišťálově čistým mořem, žhavým sluncem, pestrými barvami, úžasnou kuchyní, tequilo

Zvu Vás na prohlídku alespoň té nejzajímavější části, kde jsou soustředěny ty nejznámější
památky a nádherné přírodní scenérie - Mexico City a Yucatán.
A co všechno na Vás čeká?

Odlétá se z Prahy v pátek v podvečer, přílet do Mexico City je druhý den brzo ráno. Po ubytování následuje prohlídka města - náměstí Zócalo, katedrála, prezidentský palác, Tenochtitlán. Také uvidíme největší město z ptačí perspektivy z věže. Při troše štěstí uvidíme i zasněžené vrcholky Popocatepetla a Iztaccíuhatla. V dalších dnech navštívíme Tulu, samozřejmě nemůžeme vynechat Teotiuhacán a pyramidami Slunce a Měsíce. A také Vás určitě zaujme návštěva Antropologického muzea.Vypravíme se do nejkrásnějšího městečka, hornického Taxca. Zde se těžilo stříbro a čeká tu na Vás na tři sta obchůdků se stříbrnými šperky. Vrátíme se do Mexico City a v podvečer se přesuneme autobusem do Palenque. Tady budeme spát v džungli v dřevěných a rákosových chýších. Prohlédneme si zříceniny v Palenque, které jsou ukryté v pralese a patří mezi nejkrásnější. Další dny strávíme na výletech po okolí. Navštívíme nádherné vodopády Aqua Azul, archeologická naleziště Bonampak a Yaxchilán ukrytá v džungli, den strávíme půldenní procházkou v džungli s mayským průvodcem. Nebo se můžeme podívat do Guatemaly na naleziště Tikal. Navštívíme bývalé hlavní město Yucatánu Méridu, ukázku nádherného koloniálního města. Tady si přijdou a své hlavně milovníci mořských plodů, v tržnici nabízejí vynikající koktejly.Opět si uděláme několik výletů do okolí, do Uxmalu, ev. do jeskyně v Loltúnu. A aby těch vykopávek nebylo na Vás moc, uděláme si také krásný výlet do přírody spojený s koupáním v Mexickém zálivu. Z Méridy se brzy ráno přesuneme do nejznámějšího archeologického naleziště - do Chichén Itzy. Tady strávíme půl dne, protože to je velmi rozsáhlé a zajímavé naleziště. Bohužel na pyramidu už nelze vystoupat, ale určitě jste si to užili v Teotihuacánu. Uvidíte největší hřiště na hru zvanou pelota, devítistupňovou pyramidu El Castillo nebo také zvanou Kukulkánův chrám, Observatoř a posvátnou cenotu. Po prohlídce odjedeme do Valladolidu. Cestou do Tulumu se zastavíme v Cobá. Tady můžete z vrcholku pyramidy zvané Velký pohorek pozorovat rozsáhlé naleziště ukryté v džungli. V Tulumu nás čeká poslední archeologické naleziště, ale velmi významné, neboť je na břehu Karibského moře, kde se samozřejmě také vykoupáme. Podíváme se a také se vykoupáme ve specialitě Yucatánského poloostrova , v cenotách. Koupání a potápění v nich patří k nezapomenutelným zážitkům. A pak už nás čeká poslední zastávka na našem poznávání Mexika - Cancún. I tady nás čeká velmi zajímavý výlet do přírody. A pak už jen letecký přesun do Mexico City, poslední nákupy, poslední noc a návrat do Prahy.

Datum odletu z Prahy není pevně dán. Záleží na dohodě účastníků zájezdu, ale většinou je nejpříhodnější doba konec února a začátek března. Tentokrát ale pojedeme na podzim. Program lze upravit podle přání a možností, zájezd je na 24 dní. V ceně zájezdu jsou letenky včetně přeletu z Cancúnu, ubytování, autobusová doprava, vstupy, výlety a minimálně jedno hlavní jídlo včetně nápoje.
Celková cena : 57 000,- Kč

Chcete navštívit Mexiko? Těším se na Vás!

obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek
obrázek